Νάγκετς-Κλίπερς 110-101: Με κεφάτο Γιόκιτς το 1-1

Στα ίσια έφεραν τη σειρά με τους Λος Άντζελες Κλίπερς οι Ντένβερ Νάγκετς (1-1), καθώς είχαν σε μεγάλα κέφια τον Γιόκιτς ο οποίος βοήθησε σημαντικά την ομάδα του να πάρει τη νίκη με 110-101.

Η κυριαρχία των Νάγκετς εδραιώθηκε μόλις από τα πρώτα λεπτά, όταν είχαν 71% εντός παιδιάς πετυχαίνοντας 44 πόντους. Η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 19 (44-25) χάρη στη μαγική εμφάνιση του Σέρβου, ο οποίος στο 1ο ημίχρονο είχε ήδη 24 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Μετά την ανάπαυλα ο Πολ Τζόρτζ μπήκε κεφάτος στο παρκέ και ιδιαίτερα απειλητικός για το… καλάθι των Κλίπερς. Η τρίτη περίοδος, έκλεισε στο 89-77 για την ομάδα του Ντένβερ και το τελευταίο 12λεπτο αναμενόταν να έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον.

Στην τέταρτη περίοδο η διαφορά έφτασε μόλις στους πέντε (91-86), αλλά έκτοτε η ομάδα του Μάικλ Μαλόουν έκανε την αντεπίθεσή της  για το τελικό 110-101.